Translate

wtorek, 31 maja 2016

Bransoletka na gumce


Bransoletka na gumce należy do najłatwiejszych jeśli chodzi o czas tworzenia, i nie sprawia ona wielkich kłopotów. Trzeba tylko pamiętać o paru rzeczach, ale o tym na koniec.

W czeluściach internetu jest wiele tutoriali (kursów) jak zrobić bransoletkę na gumcę. Pokaże Wam jedną z paru możliwości robienia bransoletek na gumce  i czego używam.

Do  stworzenia bransoletki będą mi potrzebne następujące przedmioty:
okrągłe (fasetowe) kamyki 
gumka silikonowa 0,8 mm
klej strass 244 6
nożyczki 
ozdoby (czapeczki, zawieszki)

Ilość wykorzystanych kamieni zależy od:
rozmiaru nadgarstka
rozmiaru użytych kulek
czy będą to same kulki czy z dodatkami.
Na bransoletkę z obwodem 16 cm potrzebuje 20 kamyków10 mm. Dodatki w postaci zawieszek, przekładek, mogą tą bransoletkę przedłużyć od paru mm do paru centymetrów - zależy jakich ozdób użyjemy i w jakiej ilości.
Zanim zacznę nawlekać koraliki na gumkę, układam je i wszelakie ozdoby w wzór, by widzieć jak się będzie bransoletka przedstawiać.Na jeden koniec gumki zaczynam nawlekać kulki kwarcu. Nie odcinajcie sobie gumki póki nie skończycie :) Jak planuje bransoletkę z ozdobami to zaczynam od nawleczenia paru koralików (tu trzy koraliki przed zawieszką z listkiem), by później łatwiej mi było schować supełek.


Dla początkujących dodawanie czapeczek może być trochę kłopotliwe, by je dodać w odpowiednią stronę. U mnie pierwsza czapeczka jest dodawana że "środek" czapeczki jest na wierzchu i czeka na swój koralik

Tak wygląda dodana druga czapeczka i efekt końcowy z elementami czapeczek
Tu już nawleczone wszystkie kulki kwarcu na gumkę. 


Teraz można odciąż gumkę. WAŻNE by odciąć ją jakieś 3 cm od  pierwszego nawleczonego koralika by było lepiej zawiązać supełek.

Na koniec wiąże gumkę na podwójny supełek, na który daje jedną kropelkę kleju.


Po mocniejszym zaciągnięciu supełka łapie za jeden z koralików blisko supełka i przeciągam po drugiej stronie by supełek schował się w kamyk i odkładam na jakąś godzinę by się klej związał i później odcinam nadmiar gumki

 Przy tworzeniu bransoletki trzeba pamiętać o paru rzeczach:
- zawsze sprawdzajcie opis kamyka - kulki 8 mm 10 mm czy 12mm mogą być nawlekane na gumkę silikonową 0,8 mm, ale kulki 6mm i mniejsze mogą mieć mniejszą średnice dziurki, i o ile gumka 0,8 Wam przejdzie to schowanie supełka będzie problemem (supełek może się nie zmieścić do dziurki kulki), więc dobrze mieć różne grupości gumki.
- jeśli macie możliwość pamiętajcie nazwy kamieni, które używacie. Wyrobi to w Was znajomość kamieni, będziecie wiedzieć czego szukacie jak i dobrze będzie wyglądało podczas prezentacji takowej bransoletki, że wiecie na czym pracujecie.
- jeśli robicie bransoletkę dla kogoś to musicie wziąć pod uwagę parę rzeczy:
 a) uczulenie - ja uczulenia na nikiel nie mam, ale sąsiadka koleżanki od strony przyjaciółki szwagierki może  już mieć i tą informacje już znać musisz
b) grubość nadgarstka -ja branso robię miedzy 16 a 17 cm, ale ktoś inny może mieć nadgarstek chudszy lub grubszą rękę i też trza wziąć to pod uwagę
c)  w jakich kolorach, kamykach lubi chodzić -jeśli jest problem to postaraj się dowiedzieć z jakiego jest miesiąca  możesz w tedy postarać się dopasowac kamyk pod znak zodiaku lub zrobić w kolorze jednym z  trzech podstawowych (czarny, bialy, szary)
Ps. Jeśli masz zamiar zrobić jedną z trzech rzeczy:
- reklamować swój blog(stronę www)
- dać komentarz "fajny blog wpadnij do mnie...(adres)
- "polub mnie na Facebooku"
do daruj sobie wchodzenie na tą konkretna stronę


Prawa autorskie
Wszystkie zdjęcia i wzory moich prac prezentowane w tym blogu oraz w galeriach są moją własnością i podlegają ochronie prawnej zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nie wyrażam zgody na ich powielanie, kopiowanie i przetwarzanie.
Dziękuje za wszystkie komentarze


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz